DX-Системы
DX-Системы

ПЛАЗОН - апарат для NO-терапії та плазмової хірургії


В основу дії універсального, принципово нового медичного повітряно-плазмового апарату «ПЛАЗОН» покладено вплив на тканини людського організму потоку гарячої повітряної плазми для отримання хірургічного ефекту та потоку газу, утвореної шляхом охолодження повітряної плазми і містить молекули оксиду азоту, для отримання терапевтичного ефекту (NO -терапія).

Відповідно до Технічних умов апарат призначений для коагуляції і стерилізації ранових поверхонь, деструкції та випаровування нежиттєздатних тканин і патологічних утворень, розсічення біологічних тканин плазмовим потоком з температурою до 4000 ° С, а також для стимуляції репаративних процесів при лікуванні різних патологічних станів газовим потоком, що містить NO, при температурі до 40 ° С.

Особливості конструкції та складу апарату "ПЛАЗОН"

Склад апарату ПЛАЗОН
Апарат являє собою моноблочну конструкцію і складається з сервісного блоку (СБ), електрогідрогазового (ЕГГ) підвода, змінних маніпуляторів, силіконової трубки з металевим наконечником і ножної педалі. СБ конструктивно виконаний в прямокутному металевому корпусі, що складається з двох частин - нижньої і верхньої. Нижня частина корпусу складається з горизонтальної підстави, передньої і задньої панелей і служить для монтажу всіх систем, що забезпечують роботу маніпулятора. Підстава нижньої частини корпусу виконано у вигляді порожнистої герметичній прямокутної порожнини і є баком для охолоджувальної рідини.

На передній панелі СБ розташовані інтуїтивно зрозумілі користувачеві елементи керування апаратом і режимами роботи маніпуляторів з відповідними написами і світловою індикацією:

  • клавіша «СЕТЬ» з підсвічуванням;
  • кнопки «ПУСК» і «СТОП» зі світловими індикаторами для включення і виключення маніпулятора;
  • кнопки «МІН», «НОРМ», «МАКС» зі світловими індикаторами для ступінчастого регулювання витрати повітря;
  • світловий індикатор теплового стану маніпулятора, а також шарнірний висновок ЕГГ підвода, різьбовий штуцер для приєднання силіконової трубки з металевим наконечником і гніздо для підключення педалі.
Склад апарату ПЛАЗОН
Логіка управління апаратом автоматично виключає аварійні наслідки при помилкових діях оператора.

Верхня частина корпусу є зйомною кришкою СБ, на верхній панелі якої розташовані два пенала з різьбовими кришками на обох кінцях для зберігання маніпуляторів з комплекту поставки, причому центральний пенал є ручкою для перенесення апарату. На верхній панелі також знаходиться гніздо вбудованого охолоджувача повітряно-плазмового потоку для установки в нього маніпулятора.

ЕГГ підведення довжиною 1,3 м шарнірно закріплено на передній панелі СБ і виконано у вигляді пластикової гофрованої трубки, на кінці якої розташований роз'єм для приєднання до апарату маніпуляторів. Усередині гофри знаходяться гнучкі трубки, призначені для підведення і відведення охолоджуючої маніпулятор рідини, подачі в маніпулятор робочого газу - атмосферного повітря та два провідники для підведення електроживлення маніпулятора. До розташованому на передній панелі різьбового штуцера приєднана силіконова трубка довжиною 1,3 м із змінним металевим наконечником для виведення з апарату охолодженого газового потоку (NO-СГП),яке містить NO. Сервісний блок містить системи, що забезпечують роботу маніпулятора: подачі атмосферного повітря, охолодження, електроживлення, автоматики, управління, світлової індикації та звукової сигналізації.

Основним елементом апарата є медичний маніпулятор, з'єднаний за допомогою гнучкого електрогідрогазового (ЕГГ) підвода з сервісним блоком. Маніпулятор закріплено на ЕГГ підводі за допомогою накидної гайки і може бути легко замінений як на новий (у разі вироблення ресурсу), так і на функціонально інший маніпулятор. Для контролю функціонування маніпуляторів апарат забезпечений системою звукової сигналізації, яка формує перший звуковий сигнал при встановленні заданого режиму роботи маніпулятора і більш короткі звукові сигнали через кожні 60 сек роботи маніпулятора. Для контролю за тепловим станом маніпулятора апарат забезпечений вбудованою системою світлової індикації та звукової сигналізації, що починає функціонувати при тривалій роботі апарату в повторно-короткочасному або безперервному режимах. Для дистанційного керування включенням і вимиканням маніпуляторів в комплект поставки апарату входить педаль, що працює на утримання.

Внаслідок застосування як робочого газу атмосферного повітря та використання сучасних передових технологічних і технічних рішень при розробці та виготовленні всіх систем апарату - газової, гідравлічної, електротехнічної та електронної - його конструкція забезпечує мобільність, автономність, надійність і простоту експлуатації, що дозволяє використовувати апарат як у операційних і перев'язувальних приміщеннях, так і для прикроватного і амбулаторного обслуговування пацієнтів.

 
kr1
kr2
phone
© 2018 НВП DX-системи
Телефон: (057) 719-46-58
Тел./Факс: (057) 719-55-14
E-mail: sales@dx-sys.com.ua